Objednávka zájezdu

  1. Online přihlášení zájezdu zde na webu – Návod ZDE
  2. Telefonicky u cestovní kanceláře EMMA, Brno – tel. +420 542 214 343
  3. Osobně v prodejně cestovní kanceláře EMMA – Brno, Kozí 10
  4. U provizních prodejců cestovní kanceláře EMMA Brno

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – již více než 20 let připravujeme zájezdy pro Vás - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Za vínem i auty Ferrari, Kaplickým a městy UNESCO

URBINO (UNESCO) • PESARO • SAN MARINO (UNESCO) • ACQUALAGNA • MANTOVA • PARMA • MODENA

Termíny a ceny

Sleva za včasný nákup je 4% ze základní ceny do 28.2.2018, max. 2 000 Kč/os.
Sleva se vztahuje jen na zájezdy z katalogu Ponávací zájezdy 2018 delší než dva dny mimo exotiky. Pokud se sleva na zájezd vztahuje, je již v tabulce odečtena.
Sleva pro stálé zákazníky je o 2% vyšší, max. výše slevy je 2 000 Kč/os. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.
Sleva pro seniory nad 60 let je 5% ze základní ceny, max. 2 000 Kč/os., platí na zájezdy do 30.6.2018 a po 1.9.2018. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.

 -
 -
Nahrávám…
Konstantní příplatky
Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 1900
+ Kompletní tabulka katalogových cen
Konečné ceny včetně poplatků
Cena
termín
03.05.2018- 08.05.2018 13 990,-
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.

Program zájezdu

1. den:

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna (další nástupní místa : Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Přerov 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč) přes Rakousko do Itálie. V odpoledních hodinách již budeme obdivovat údolí posázená vinohrady s kulisou Dolomit. Ferrari je naší první zastávkou. Avšak tentokrát se nejedná o slavná auta, ale špičku mezi italskými sekty. Zdegustujeme Ferrari Brut a Trento DOC a seznámíme se s výrobou ve vinařství rodu Ferrari s tradicí od roku 1902. Firma se chlubí jedenácti medailemi a v roce 2017 získala ocenění na světovém šampionátu sektů a šumivých vín coby Výrobce roku. Večer přijedeme na ubytování do hotelu v blízkosti historické Mantovy, kterou většinou známe jako dějiště Verdiho Rigoletta a místo, kam utekl Romeo před pomstou Kapuletů.

2. den

Po snídani se vydáme na prohlídku „Malých Benátek“, tak říkají Mantované svému městu malebně zasazenému do
oblasti tří uměle vytvořených jezer. Očaruje nás půvab renesanční Mantovy (UNESCO), kde působili význační stavitelé v čele s Leonem Battistou Alberti. Objevíme tři náměstí, která jsou obklopena středověkými stavbami, z nichž vybíhají dlážděné uličky a staré ulice s podloubími. Ohromí nás vévodský palác patřící k největším v Evropě, dříve sílo rodu Gonzalů, které mělo až tisíc sluhů k chodu paláce čítajícího 200 komnat. Na oběd a degustaci vín odjedeme do „Údolí jídla“, tak je přezdíváno údolí v provincii Emilia Romagna, která zaujímá třetí místo v produkci italských vín. Ochutnáme vína Malvasia, Lambrusco, Sauvignon, Barbera a Merlot, typické odrůdy této oblasti. Samozřejmě nebude chybět ani ochutnávka parmské šunky, parmazánu a šunky Culatello di Zibello. Stejnojmenná stezka Culatello di Zibello nás dovede do hlavního města Emilia Romagna, dalšího z italských měst, které jsou na seznamu UNESCO – do Parmy. Množství památek z období gotiky, baroka i renesance patrně zastíní i své známé „rodáky“ – sýr parmazán a šunku. Na nocleh se vrátíme do hotelu v Mantově.

3. den:

Po snídani odjedeme do Modeny, starého univerzitního města, sídla arcibiskupa. Emilia Romagna je oblastí vína a delikates vyhlášených po celém světě, ale také oblastí Bel Canto. Vášeň pro operu byla vždy spjata s touto oblastí a tak návštěvu města symbolicky zahájíme návštěvou domu, kde žil Luciano Pavarotti. Uvidíme divadelní kostýmy, řadu ocenění a memoárů zachycujících 40 let jeho operního života. Dnes si ale na své přijdou i milovníci rychlých kol, radikální architektury i středověkého umění. S dalším rodákem města Enzem Ferrarim se seznámíme v jeho kultovní stáji – v muzeu založeném již v roce 1929. Auta „v rybích útrobách“ najdeme ve futuristické stavbě, posledním díle architekta Jana Kaplického, které bylo inaugurováno až po jeho smrti. Tato muzea se nacházejí jen pár minut od jednoho z nejkrásnějších center v Itálii, jež je zapsáno na seznamu UNESCO, kde najdeme Dóžecí palác, katedrálu Duomo i šikmé věže. Ve svém volnu bychom neměli zapomenout ochutnat salát Caprese s domácím balzamikovým octem a také boloňské špagety, které mají domov v Emilia Romagna. Odpoledne se ještě zastavíme na předměstí Modeny, kde jsou vystaveny všechny kultovní vozy Ferrari, a pokud chcete vědět, jaké to je řídit F1, můžete si vyzkoušet jízdu na simulátoru. V pozdním odpoledni nás již bude očekávat degustace ve vinařství. Nedaleko města Bologna dozrávají na sluncem zalitých svazích hrozny Sangiovese a Pignoleto. Po prohlídce vinařství a degustaci přijedeme na pobřeží Jaderského moře do Pesara, městečka, které je unikátním skloubením historického centra s památkami z 15. století a písečných pláží. Ubytujeme se v hotelu u moře, večeře.

4. den:

Po snídani odjedeme do jednoho z nejhezčích měst střední Itálie Urbina (UNESCO) rozkládajícího se na dvou pahorcích,
ze kterých je úžasný pohled na okolní krajinu. Prohlédneme si unikátní zachovalé středověké město s mohutnými hradbami, náměstí Piazza della Repubblica, kde se scházejí místní obyvatelé a univerzitní studenti, jednu z nejhezčích ukázek renesančního slohu v Itálii Palazzo Ducale, který spolu s neoklasistickou katedrálou Duomo di Urbino tvoří úchvatné panorama města. V Urbinu žil mimo jiné známý italský malíř
Raffaello a tak si můžeme prohlédnout dům, kde žil a kde má své muzeum. V obědovém čase si můžeme vybrat některou z místních restaurací a zahrádek k ochutnávce italských specialit či skleničce vína. Odpoledne přejedeme do městečka Acqualagna, kde se nachází světoznámé naleziště vzácných bílých lanýžů. Již od dob Sumerů jsou po několik tisíciletí lanýže považovány za tu nejvytříbenější labužnickou specialitu. Do tajů zpracování a techniky jejich sběru se ponoříme během exkurze a samozřejmě neopomeneme tento vzácný druh houby a jiných specialit včetně místního vynikajícího vína ochutnat.Večer se vrátíme do Pesara a můžeme se projít do městečka, kde najdeme Palazzo Ducale z 15. století, románskou katedrálu Panny Marie, náměstí Piazza Popolo s Dóžecím palácem, pevnost Rocca Costanza z 15. století a rodný dům skladatele Gioacchina Rossiniho. Večeře v hotelu.

5. den:

Po snídani se ještě můžeme projít po promenádě u moře nebo si vychutnat pravé italské espresso v kavárničce. Poté již zavítáme do třetí nejmenší země Evropy, do republiky San Marino (UNESCO). Snad každý filatelista touží mít známku z této republiky, ale co teprve víno? Víno by se mělo stát symbolem města, řekl ředitel sdružení vinařů. A tak i my se po příjezdu půjdeme přesvědčit, zda se plní sen a vína San Marina jsou již srovnatelná s víny Toskánska a Piemontu. Vína
zdegustujeme v družstvu vinařů, které vzniklo již v 70. letech minulého století a je největším producentem sanmarinských vín. Poté se již budeme věnovat prohlídce města ležícího na hoře Monte Tirano, které je na seznamu UNESCO. Prohlédneme si staré hradby, vstupní brány, a neměli bychom si nechat ujít výměnu stráží v typických uniformách na náměstí Piazza della Libertà před radnicí Palazzo Pubblico. Dominantou San Marina je Veřejný palác, kde sídlí veškeré úřady a vláda a bazilika
pocházející z 19. století, která je zasvěcena svatému Marinusovi, který podle pověsti celý stát založil, a kde najdeme i ostatky tohoto světce. Budeme mít čas i na skleničku likéru a nákup suvenýrů. Večer se již vydáme na cestu domů.

6. den:

Příjezd do Brna v ranních hodinách.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu zájezdovým autobusem
• 4× ubytování ve 2lůžkových pokojích v hotelech 4*
• 4× snídani
• 2× ochutnávku vín
• 1× ochutnávku vín s obědem
• 1× ochutnávku lanýžů s vínem
• 2× večeři
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 1.900 Kč

Recenze

Celkové hodnocení:
Hotel Strava Delegát Doprava

Recenze nejsou zatím k dispozici.

Video

Florencie

Florencie-Řím-Neapol-Pompeje-Benátky

autokarem
snídaně polopenze
od 7 490,-