Objednávka zájezdu

  1. Online přihlášení zájezdu zde na webu – Návod ZDE
  2. Telefonicky u cestovní kanceláře EMMA, Brno – tel. +420 542 214 343
  3. Osobně v prodejně cestovní kanceláře EMMA – Brno, Kozí 10
  4. U provizních prodejců cestovní kanceláře EMMA Brno

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – již více než 20 let připravujeme zájezdy pro Vás - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy
9,8 Výborné 1 recenzí

Velký okruh Sicílií pro milovníky vína a dobrého jídla

TAORMINA • ETNA • SYRAKUSY • AGRIGENTO • LIPARSKÉ OSTROVY • VULCANO • PALERMO • MONREALE • CEFALU • PIAZZA ARMERINA • ERICE

Termíny a ceny

Sleva za včasný nákup je 4% ze základní ceny do 28.2.2018, max. 2 000 Kč/os.
Sleva se vztahuje jen na zájezdy z katalogu Ponávací zájezdy 2018 delší než dva dny mimo exotiky. Pokud se sleva na zájezd vztahuje, je již v tabulce odečtena.
Sleva pro stálé zákazníky je o 2% vyšší, max. výše slevy je 2 000 Kč/os. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.
Sleva pro seniory nad 60 let je 5% ze základní ceny, max. 2 000 Kč/os., platí na zájezdy do 30.6.2018 a po 1.9.2018. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.

 -
 -
Nahrávám…
Konstantní příplatky
Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 5690
+ Kompletní tabulka katalogových cen
Konečné ceny včetně poplatků
Cena
termín polopenze
22.05.2018- 29.05.2018 30 790,-
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy (za příplatek transfer z Brna), cestou na ubytování v Palermu vyjedeme na nádherné poutní místo Monte Pelegrino se svatyní ve skále a s výhledem na celý palermský záliv. Večeře, nocleh.

2. den

Po snídani navštívíme hlavní město ostrova Palermo, které nám učaruje jedinečným spojením normanských staveb v orientálním stylu, památek baroka ze španelského období a klikatých uliček starého města. Prohlédneme si Normanský palác s Palatinskou kaplí – bývalý královský zámek připomínající pevnost i monumentální katedrálu, v jejíž kapli se zde nachází schránka s ostatky patronky města. Přejedeme do Monreale shlížejícího na sicilskou metropoli, kde už více než 800 let stojí katedrála, která je skutečným klenotem mezi sicilskými památkami. Při návštěvě si obklopeni její mozaikovou výzdobou budeme připadat jako v pohádce – mozaiky v katedrále zabírají plochu více než 6.000 m2 a jsou tak největší mozaikovou plochou na Sicílii a zároveň největší sbírkou středověkých křesťanských mozaik na světě. Vinařský region Sicílie je se svými celkovými 26 tisíci km2 jedním z největších, nejstarších a nejvýznamnějších vinařských regionů Itálie. A ani my si nesmíme nechat ujít příležitost tato vynikající vína s vysokým obsahem alkoholu a typickým aroma v jednom z místních vinařství v oblasti Monreale ochutnat. Návrat na ubytování, večeře, nocleh.

3. den:

Po snídani se vydáme na celodenní výlet. Kdo miluje zachovalá městečka a úzké uličky se spoustou obchůdků a kaváren, ten si jiste zamiluje Cefalù. Tento klenot Sicílie leží na severním pobřeží pod téměř kolmou skalní stěnou la Rocca, na které kdysi stával antický chrám. Projdeme se středověkým centrem se středověkou prádelnou a impozantní katedrálou z 12. stol. s dvojicí hranatých věží, která spolu s monrealskou patří mezi katedrály s nejlépe dochovanou vnitřní mozaikovou výzdobou. Jižně od Cefalù se ve vnitrozemí ostrova rozprostírá přírodní park Madonie s druhou nejvyšší horou Sicílie Pizzo Carbonara (1.979 m). Zde poblíž horského městečka Castelbuono se budeme kochat pohledy na krajinu s vinicemi na slunných svazích. V místě bývalého opatství se nachází modelové vinařství s prvotřídní restaurací, které produkuje více než patnáct různých vín, která jsou certifikované buďto jako organická nebo biodynamická. Na terase s nádhernými výhledy ochutnáme vína ze sortimentu typických sicilských bílých a červených vín – Grillo a Nero d´Avola. V pozdním odpoledni se vrátíme do Palerma, večeře, nocleh.

4. den:

Po snídani pojedeme na jihovýchod ostrova. Na ochutnávku se zastavíme ve vinařství s dlouholetou rodinnou tradicí, které zotavilo ztracenou chuť Moscato di Siracusa a původní sicilskou odrůdu Nero d‘Avola. Ochutnávka vytváří lahodný celek s lehkým obědem (6 druhů chuťovek a desert). Jako v Trnkově Zahradě si budeme připadat ve starobylém zámečku s pomerančovou zahradou, kterou se můžeme volně procházet – tak vypadá toto vinařství. Poté již pojedeme za památkami města Syrakusy, jednoho z nejnavštěvovanějších míst Sicílie. Navštívíme archeologický areál s řeckým divadlem, jedním z největších a nejlépe dochovaných antických divadel na svete, rímským amfiteátrem, jeskyní uměle vytesanou do skály nazývanou Dionýsovo ucho aj. Přejedeme přes most Ponte Nuovo a navštívíme starou část města na ostrově Ortygia s mnoha paláci ozdobenými krásnými balkóny, Apollónovým chrámem, který je nejstarším dórským chrámem na Sicílii, Aretušiným pramenem opěvovaným Vergiliem i příjemnou pobřežní promenádou s krásnými výhledy na přístav a na Etnu. Ubytujeme se v oblasti Catania/Taormina, večeře, nocleh.

5. den:

Po snídani navštívíme nejvyšší horu Sicílie a největší činnou sopku Evropy, Etnu. Autobusem vyjedeme do Rifugia Sapienza, kde se můžeme procházet krátery hýřícími nejrůznějšími barvami, občerstvit se v horské chatě, ochutnávat tradiční speciality nebo nakoupit suvenýry. Zájemci mohou vyjet lanovkou až pod samotný kráter této aktivní sopky do výšky 2.900 m a džípy až na zasněžený vrchol. Odpoledne venujeme Taormině, antickému městu založenému Řeky již ve 4. stol. pr. n. l. Dnes vyhlášené klimatické lázně jsou považované pro svou jedinečnou polohu na terase nad mořem za jedno z nejkrásnějších míst Itálie. Prohlédneme si druhé největší řecké divadlo na Sicílii s vynikající akustikou, kde se dodnes pořádají představení klasických děl, budeme mít čas i na nákupy suvenýrů v uličkách města a posezení u skleničky vína v jedné z množství lákavých zahrádek. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

6. den:

Lodní výlet na dva zLiparských ostrovu – hlavní ostrov Lipary a ostrov Vulcano. Z přístavu Milazzo se vydáme na plavbu kolem krásného pobřeží těchto ostrovů sopečného původu, kde mužeme pozorovat nejen pemzové jámy a bílé pláže, ale také charakteristickou barvu zpusobenou čistotou mořského dna. Prohlédneme si hlavní mesto ostrovu Lipary. Potom poplujeme na ostrov Vulcano, kde si mužeme vyzkoušet koupel v sirném bahenním jezírku nebo si odpočinout na plážích z černého sopečného písku a koupat se v moři vyhřátém fumarolami – sopečnými výpary. Možnost poobědvat v místní restauraci. Odpoledne se vydáme na plavbu kolem Liparských ostrovů – skalní útvar Fraglioni, jeskyně andělů, jeskyně Cavallo, Lví skála a další. Pred návratem do přístavu se pokocháme pohledem na malebnou vesničku Gelso se starověkým majákem. Návrat na ubytování, večeře, nocleh.

7. den:

Dnešní den zacneme návštevou barokního městečka Piazza Armerina, poblíž něhož se nachází Villa Romana del Casale, unikátní římská vila ze 4. stol., která byla ve 12. stol. pohřbena pod nánosy bahna a znovuobjevena ve 20. stol. Odpoledne zavítáme do údolí nejznámějších řeckých chrámu v Agrigentu, v době své největší slávy „nejkrásnějšího města smrtelníků“. Projdeme se antickou částí města s nejstarším chrámem Herkulovým, dórským chrámem svornosti, který je nejlépe zachovalým řeckým chrámem v Itálii, Junoniným chrámem a oblastí pozůstatků dalších téměř 20 antických chrámů. Ubytování v Agrigentu, večeře, nocleh.

8. den:

Po snídani odjedeme na západ Sicílie, kde se po projetí příkrých serpentin dostaneme do pitoreskního městečka Erice založeného již v dobách řecké kolonizace ostrova. Je obehnáno zdí s baštami a protkáno spletí úzkých dláždených uliček lemovaných kamennými domky, které jsou nalepeny jeden na druhém. Nádhernými výhledy do kraje a symbolickým přípitkem težkým dezertním vínem Marsala se rozloučíme s kouzelnou Sicílií. Přejezd na letiště do Trapani, odpoledne odlet do Prahy (transfer do Brna za příplatek).

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• let Praha–Trapani–Praha
• letištní taxy a palivový příplatek
• odbavené zavazadlo do 15 kg
• dopravu klimatizovaným autobusem dle programu
• 7× ubytování ve 2lůžkových pokojích v hotelech 3*
• 7× snídani
• 7× večeři (3 chody a 0,25 l vína)
• 2× ochutnávku vín s občerstvením
• 1× ochutnávku vín s obědem
• výlet lodí na Liparské ostrovy
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 5.690 Kč
• transfer Brno–Praha–Brno 800 Kč

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 17.6.2011
Děkujeme za velice pěkný zájezd, o jehož velmi dobrý průběh se nemalou měrou přičinila naše průvodkyně, paní Lenka Nečesalová. Spokojení klienti, manželé Machálkovi.

Mail doručen: 14.6.2011
Dobrý deň, volám sa Miroslav Hula a bol som spolu s manželkou účastníkom poznávacieho zájazdu na Sicíliu v dňoch 3.6.2011 až 10.6.2011,ktorý som dostal ako darček. Zájazd bol veľmi dobre zorganizovaný a obohatil naše poznatky o histórii i súčasnosti južnej časti Európy a to aj vďaka výbornej práci, vedomostiam a ústretovosti našej sprievodkyne p. Lenky Nečesalovej. Táto pani sa snažila vo všetkom byť ústretová všetkým členom zájazdu, ktorí boli vysoko kultivovaní a vzdelaní. Jedinou výnimkou bola pani ... a pán ...,ktorí boli už vopred nespokojní so všetkým a s každým. Podľa ich rečí precestovali celý svet, ale ich správanie tomu nenasvedčovalo.Všetko by zorganizovali inak a samozrejme lepšie, pri každej prehliadke kultúrnej pamiatky ich zaujímalo iba to,v ktorom stánku čo bolo lacnejšie ,až sme mali dojem , že si pomýlili poznávací zájazd zo zájazdom na návštevu blších trhov. S manželkou sme mali tú smolu, že sme sedeli v autobuse pred nimi a nechtiac sme si museli všetky tieto "múdrosti" ,sústavné námietky a uštipačné poznámky vypočuť.Tak nás napadlo, aj keď vieme,že z legislatívneho hľadiska a z hľadiska porušovania ľudských práv je to nemožné ,že by mali cestovné kancelárie vyžadovať od účastníkov skupinových zájazdov psychologické vyšetrenia ,alebo aspoň psychotest. Podobné typy by potom asi museli sedieť doma a nekaziť tak dovolenkové zážitky ostatným účastníkom. Ale aj napriek tomu ďakujeme Vašej cestovnej kancelárii a našej sprievodkyni p.Lenke Nečesalovej za pekné dovolenkové zážitky. Prajeme Vám naďalej veľa úspechov a spokojných klientov
Miroslav a Veronika Huloví

Recenze

Celkové hodnocení:
Hotel 10 Strava 9 Delegát 10 Doprava 10

Martina Pilařová - Velký okruh Sicílií pro milovníky vína a dobrého jídla (23.05.2017 - 30.05.2017)
Hodnoceno: 29.08.2017

Hotel 10 Strava 9 Delegát 10 Doprava 10

Paní průvodkyni bych dala nejraději 100 bodů, byla opravdu skvělá a pan řidič rovněž!

Další hodnocení

Video

Korsika

autokarem
beze stravy večeře
od 13 990,-
Capo Vaticano

Kalábrie s výletem na Sicílii a Lipary - letecky

Praha, Brno letecky
polopenze
od 22 990,-