Objednávka zájezdu

  1. Online přihlášení zájezdu zde na webu – Návod ZDE
  2. Telefonicky u cestovní kanceláře EMMA, Brno – tel. +420 542 214 343
  3. Osobně v prodejně cestovní kanceláře EMMA – Brno, Kozí 10
  4. U provizních prodejců cestovní kanceláře EMMA Brno

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – již více než 20 let připravujeme zájezdy pro Vás - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Sextenské Dolomity

LAGO DI MISURINA • TRE CIME DI LAVAREDO • CORTINA D´AMPEZZO • PIEVE DI CADORE • CIBIANA DI CADORE • MUZEUM R. MESSNER • LAGAZUOI • CINQUE TORRI • CIVIDALE DEL FRIULI • UDINE • HOCHOSTERWITZ • ÚDOLÍ VAJONT

Termíny a ceny

Sleva za včasný nákup je 4% ze základní ceny do 28.2.2018, max. 2 000 Kč/os.
Sleva se vztahuje jen na zájezdy z katalogu Ponávací zájezdy 2018 delší než dva dny mimo exotiky. Pokud se sleva na zájezd vztahuje, je již v tabulce odečtena.
Sleva pro stálé zákazníky je o 2% vyšší, max. výše slevy je 2 000 Kč/os. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.
Sleva pro seniory nad 60 let je 5% ze základní ceny, max. 2 000 Kč/os., platí na zájezdy do 30.6.2018 a po 1.9.2018. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.

 -
 -
Nahrávám…
Konstantní příplatky
Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 1900
+ Kompletní tabulka katalogových cen
Konečné ceny včetně poplatků
1. a 2. osoba na pokoji 3. a 4. osoba na pokoji přistýlka dítě 2-14 let
termín polopenze polopenze polopenze
04.09.2019- 08.09.2019 10 390,- 9 990,- 9 990,-
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.

Program zájezdu

1. den:

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna, svoz z Prahy 400 Kč (další nástupní místa Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Přerov 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč). Průjezd Rakouskem. Krátce před hranicemi s Itálií si uděláme odbočku na pohádkový hrad Hochosterwitz, který se stal předlohou pro hrad ve filmech Walta Disneye. Po příjezdu do Itálie nás již přivítají vysoké skalní věže ostře kontrastující se svěže zelenými rozkvetlými loukami, kde září smaragdová jezera – to jsou Dolomity, jedny z nejnavštěvovanějších hor Evropy. Na ubytování přijedeme do oblasti jižního Tyrolska, kde se snoubí italská pohoda a německý komfort a kde slunce svítí tři sta dní v roce. Nocleh.

2. den

Po snídani se vydáme k nádhernému jezeru Lago di Misurina, které bývá označováno jako perla Dolomit. Od jezera, ležícího ve výšce 1.756 m, je okouzlující pohled na dominantu Dolomit – Drei Zinnen – a na opačné straně na rozeklané štíty Sorapisu, které se zrcadlí v temně modré hladině jezera. Jsou to kopce, které musí vidět snad každý, kdo do Dolomit zavítá. V okolí Tre Cime di Lavaredo (Drei Zinnen), kterou tvoří tři impozantní, několik set metrů vysoké skalní štíty, si budeme moci vybrat jak nenáročnou, tak středně náročnou túru. Poté se již vydáme do Cortiny d'Ampezzo půvabně zasazené do rozlehlého údolí ležící v objetí úchvatného amfiteátru velehor. Prominentní horské městečko s promenádou norkových kožichů a drahými butiky patří mezi vyhlášená střediska zimních sportů. Kořeny její kosmopolitní atmosféry sahají až do 16. století, kdy habsburská šlechta začala údolí hojně navštěvovat a tento vliv dodal městu aristokratický nádech. Plnými doušky budeme nasávat neopakovatelnou atmosféru horského letoviska se spoustou kavárniček i tradičních pizzerií. Před návratem na hotel se ještě zastavíme v jedné z mnoha prodejen brýlí – v tomto údolí je jich velké množství a podílí se na ekonomice celé oblasti. Možnost nákupu obrub za nejnižší možné ceny. Návrat na ubytování, nocleh.

3. den:

Po snídani navštívíme městečko Pieve di Cadore, rodiště skutečného mistra renesančního malířství, Tiziana Vecellia. Dům, v němž se v roce 1490 narodil, nyní slouží jako malé muzeum na připomínku dob dávno minulých. Můžeme také navštívit muzeum brýlí. Turistickým autobusem se dostaneme k vysokohorské vojenské pevnosti na Monte Rite, jednomu z 6 muzeí horolezecké legendy Reinholda Messnera. Toto horské muzeum dokumentující historii objevování a dobývání Dolomit má neopakovatelnou atmosféru a neuvěřitelně krásnou a zajímavou architekturu, která citlivě spojuje přírodu s horami, staré s novým, místní s exotickým. Závěrem dne si připomeneme tragickou událost v údolí Vajont – ještě před uvedením do provozu tehdy nejvyšší přehradní hráze došlo k sesuvu půdy, které způsobilo zničení města ležícího pod přehradou. Krása hor se dodnes snoubí s ponurým příběhem, o kterém nám zasvěceně popovídá místní průvodce. Návrat na ubytování.

4. den:

I dnes se vydáme za příběhy doby minulé. Dokladů a památek na nesmyslné poziční boje 1. světové války je v těchto horách požehnaně. Tunely střídají staré zásobovací stezky, zbytky opevnění a drátů. Pomyslným návratem v čase je i výjezd na legendární horu Lagazuoi (2.756 m). V blízkosti vrcholu se nachází velké množství veřejnosti zpřístupněných a udržovaných spojovacích štol, kaveren, zákopů a dalších pozůstatků z bojů v letech 1915 až 1917. Budeme mít možnost navštívit muzeum 1. světové války a poté mohou zájemci sejít dolů tunelem. Odpoledne vyjedeme k bizarní skalní skupině Cinque Torri (2.361 m) čili „Pět věží“, které původně tvořily jeden velký balvan. V blízkosti skalní skupiny se to jen hemží zrekonstruovanými zákopy a bojovým opevněním – další muzeum v přírodě věnované této nešťastné době. Zájemci mohou sestoupit nenáročnou cestou zpět k lanovce. Návrat na ubytování, nocleh.

5. den:

Po snídani se zastavíme v magickém městečku Cividale del Friuli, městě s bohatou historií, centru Langobardů, kde podle prastaré legendy sám ďábel postavil dokonalý most spojující skalnaté břehy říčky Natisone. Navštívíme Langobardský chrám, ojedinělou ukázku kostela z 8. století se vzácnými freskami a plastikami šesti významných žen a krásným stříbrným oltářem. Poté přejedeme do Udine, města, kolem kterého jste už tolikrát projeli a nikdy je nenavštívili, ač má rozhodně co nabídnout. Z hradu na návrší se pokocháme pohledem na město a pak sestoupíme do jeho středu, abychom se prošli jeho uličkami a po mostcích nad vodním kanálem. Centru dominuje zvenku prostá, ale uvnitř majestátní gotická katedrála Santa Maria Maggiore zdobená freskami malíře G. Tiepola. A určitě nám zbude nějaký čas na poslední nákupy a posezení v malé kavárně a popíjení chutného espressa nebo piccola, v jehož přípravě jsou Italové zkrátka nepřekonatelní. Ve večerních hodinách odjezd do ČR, noční přejezd.

6. den:

V brzkých ranních hodinách přijedeme zpět do Brna.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu luxusním autobusem
• 4× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 4× polopenzi
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 1.900 Kč
• pobytová taxa v hotelu cca 6 €/os./pobyt
SLEVY
• 1. a 2. dítě na přistýlce do 14 let v pokoji s rodiči -1.000 Kč
• 3. a 4. osoba na přistýlce -400 Kč

Recenze

Celkové hodnocení:
Hotel Strava Delegát Doprava

Recenze nejsou zatím k dispozici.

Video

Florencie

Florencie-Řím-Neapol-Pompeje-Benátky

autokarem
snídaně polopenze
Last minute
od 5 990,-
Silian

Dolomity

autokarem
polopenze
od 9 559,-